Toparlanma Diyetiyle Tatilde Alınan Kilolara Elveda

Toparlanma Diyetiyle Tatilde Alınan Kilolara Elveda

Bütün bir yıl iş temposu derken üzerimizde olan stresi atmak için yazın tatile çıkıp her önümüze geleni yiyerek istemeden de olsa kilo alıyoruz. Tatilden önce ince bir vücuda sahip olmak için çaba harcarken tatilde kilo alıp sonrasında yine vermeye çalışıyoruz. Rahatlık ile birlikte fazla kilo alsanız da iyi bir diyet ile bu kilolardan kurtulmak zor değildir. Kilo almaya en çok sebep olan şey öğün atlamaktır. Bir öğün atlatıldığı zaman bir sonraki öğünde çok daha fazla yenmekte ve kilo alınmasına neden olmaktadır. Akşam yemeğinde çok fazla yenmesi ve spor yapılmaması kilo almanın önemli bir nedenidir. Bir an önce kilolarınızdan kurtulmak için adım atmalı ve öğünlerinizi daha hafif geçirmeye başlamalısınız. Özellikle de akşam yemeğine dikkat etmeli ve az yemelisiniz.

Bol Su Tüketimi Zayıflatıyor

Su tüketimini arttırmalı ve günden en az iki litre su tüketmelisiniz. Su ile vücudunuzdaki toksinler atılacak ve daha hızlı zayıflayacaksınız. Spor yapmak zayıflamak için önemlidir. Gerekirse bir spor salonuna yazılarak düzenli olarak hocalar eşliğinde yapacağınız spor sayesinde hızlı zayıflayabilirsiniz. Ama böyle bir seçeneğiniz yoksa kendi olanaklarınız ile günde en az bir saat yürüyüş yaparak da kilonuzu azaltabilirsiniz. Kış aylarında vücuttaki yağ yakımının daha kolay olması sizin için bir avantajdır. B u avantajı iyi değerlendirmelisiniz. Tatilde iken abur cubur çok yediniz düzensiz beslendiniz ve sonuçta kilo aldınız buna bir an önce dur demelisiniz.

Düşük Kalorili Besinler Yiyin

Meyve sebze tüketimine ağırlık vermelisiniz. Tükettiğiniz besinlerden aldığınız kaloriye dikkat etmeli ve çikolata gibi tatlı şeylerden en azından bir süreliğine uzak durmalısınız. Yağlı yiyeceklerden ve kızartmalardan da olabildiğince uzak durmalısınız. Haşlama, ızgara ya da fırında yapılan yiyecekler sizin için çok daha düşük kalorili ve çok daha sağlıklı olacaktır. Alkol de kilo aldıran önemli bir etkendir. Tatil sırasında almış olabilirsiniz ama zayıflamak istiyorsanız alkole bir sonraki tatile kadar ciddi bir ara vermeniz gerekmektedir. Posalı besinler de zayıflamanızda yardımcı olacaktır. Bol su tüketimi ile birlikte şişecek ve size tokluk hissi verecektir. Bu önlemleri alıp dikkat ederseniz bir sonraki yaza kadar çabucak toparlanabilir ve kilolarınızdan kolayca kurtulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir