Hamileliğin Yararları Var Mı Demeyin

Hamileliğin Yararları Var Mı Demeyin

Hamilelik anne adayları için zor bir süreç olsa da aslında güzel yanları da vardır. Gece uykusuz kalmalar, midede oluşan yanmalar, vücudunuza giren kramplar, duygu değişimleri bir yana dursun aslında değişen hormonlarınızın bebeğinize de size de yararlı yanları da vardır. Bunların neler olduğuna kısaca bir göz atalım. Hamileliğin yararlarından biri çok daha zevkli bir seks hayatınızın olacağıdır. Bu dönemdeki hormon değişimi ile vücudunuzdaki zevk hormonu daha fazla uyarılmaktadır ve bu da daha fazla orgazm anlamına gelmektedir. Birçok kişi hamilelik döneminde seks yapılmaz kanısı taşısa da buna inanmayın. Hamileliğinizin 3. ayından sonraki seks hayatınızın daha renkli olacağından emin olabilirsiniz. Ayrıca hamilelik döneminde kendinizi çok daha seksi hissedeceksiniz. Bu dönemdeki hormon değişikliklerinin aslında bir anlamda size de eşinize de iyi geleceğini söyleyebiliriz.

Adet Sancılarınız Doğum Sonrasında Yok Oluyor

Birçok uzman kadınların asıl orgazmı hamilelik döneminde yaşadığının da altını çizerek bu duruma dikkat çekmek istemiştir. Hamilelik öncesinde adet sancılarınız çok fazla olabilir ki bu birçok kadının yaşadığı sorunlardan biridir. Hamilelik döneminde ve sonrasında tamamen değişen bu durum sonucunda doğum sonrasında ağrılarınızın tamamen ortadan kalkma durumu çok yüksektir. Pek çok kadın bu durumu yaşamış ve doğum sonrasında adet sancılarından kurtulmuştur. Hamilelik döneminde yaşayacağınız bir başka fayda da meme ve yumurtalık kanseri riskinin azalıyor olmasıdır. Hamilelik döneminde yumurtalık kapandığı için meme de süt vermek için uyarıldığından dolayı bu risk ortadan kalkıyor.

Koku Duyunuz Gelişiyor

Hamilelik döneminin anne adaylarına kazandırdığı olumlu bir başka özellik de sağlıklı alışkanlık edinmeye başlamalarıdır. Örneğin kötü alışkanlıkları olan anne adayları bebeklerini düşündüğü için bundan vazgeçebiliyor. Ya da hem kendileri hem bebekleri için hem de doğumun çok daha kolay geçeceği için yürüyüş ve egzersize bu dönemde ağırlık veriliyor. Bu, motive olmanızı da sağlayarak kendinizi daha huzurlu daha mutlu olmanızı sağlıyor. Bu dönemde kadınların kokuya olan duyarlılıkları artıyor. Belki bu durum kokudan rahatsız olup mide bulantıları yaşamanıza da neden oluyor fakat güzel kokuları ve güzel tatları da hemen fark etmenizi sağlayarak sağlıklı ve güzel yiyecekler seçmenizde size yardımcı oluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir