Altın Gününüz İçin İkram Önerileri

Altın Gününüz İçin İkram Önerileri

Kadınların özellikle hafta sonları bir araya gelerek muhabbet ile güzelleşen günlerine altın günü deniyor. Böyle denmesinin nedeni herkesin o gün kimin evine gidiliyorsa altın götürüyor olması ve kadınların altın birikimi yapmasından dolayıdır. Özellikle ev hanımları için önemli bir gelir kaynağı ve birikim olmaktadır. Ellerine geçen toplu paralar ile birçok ihtiyaçlarını karşılamanın yanında sürekli arkadaşlarıyla bir araya gelerek sosyalleşmelerini de sağlamaktadır. O gün kimin evinde toplanılacaksa öncesinden ikramlıklar hazırlanır temizlik yapılır ve misafirler beklenmeye başlanılır. İkramların neler olacağı önceden kararlaştırılır. İsteyen gelirken de evinden bir şeyler hazırlamaktadır. Altın günlerinin menüsü çok çeşitli olmaktadır. Hanımlar bir araya geldiklerinde hem sohbet edip hem yemekler yiyerek o günlerini eğlenceli ve kazançlı bir şekilde geçirmekte ve her hafta başka birinin evinde gün yaparak sosyalleşmektedir.

Altın Günlerinin Vazgeçilmezleri

Bu günlerde vazgeçilmez ikramların başında kısır ve patates salatası gelmektedir. Kısır herkes tarafından bilinen ve bulgurdan yapılan lezzetli bir atıştırmalıktır. Kolay hazırlanıyor olması ve hemen herkes tarafından sevilmesi onu bu günün vazgeçilmezlerinden biri yapmıştır. Bunun yanında sarma da her altın gününde mutlaka vardır. Oldukça zahmetli yapılışı olsa da tadının çok güzel olması nedeniyle kadınlar sarma olmadan altın günü yapmamaktadır. Patates salatası da çok sevilen ve mutlaka olan bir ikramlıktır. Bunun yanında patatesli, kıymalı ya da peynirli börekler mutlaka her altın gününde vardır. Doyurucu olmaları da tercih sebepleri arasındadır. Çay ile uyumlu olacağı düşünülen pasta tatlı kurabiye gibi atıştırmalıklar da eklenince masanız oldukça renklenecektir. Misafirleriniz hoş sohbetiniz yanında menünüzün zenginliği ile de sizden söz edecektir.

En Tatlı İkramlar İle Misafirlerinizi Mutlu Edin

Altın günlerinin vazgeçilmez ikramları ile kadınlar sohbetin yanında ikramlıkları ile de konuşulmaktadır. Bunun için kadınlar en güzel ikramları hazırlamak için günler öncesinden hazırlık yapmaktadır. Misafirleri gelmeden önce masalarını hazırlayıp ikramlarını koymaktadır. Hoş muhabbetin yanında sunumlarıyla da konuşulmak istedikleri için bu güne oldukça önem vermektedir. Bir yandan eğlenip bir yandan kazanç sağlamaktadırlar. Birçok kadın altın günleri ile biriktirdikleri paraları sayesinde birçok isteğini karşılamıştır. Ne kadar kalabalık olunursa size gelecek toplu para da o kadar fazla olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir