Hamilelik Sürecini Mutlu Geçirmenin Yolları

Hamilelik Sürecini Mutlu Geçirmenin Yolları

Hamilelik süreci kadınlar için unutulmayacak süreçlerden biridir. Hem heyecan hem mutluluk hem sabırsızlık derken bütün duyguların birbirine karıştığı bu süreci çok daha mutlu bir şekilde atlatabilmeniz için size bu yazımızda bazı tavsiyelerde bulunacağız. Eğer sağlıklı ve mutlu bir hamilelik geçirmek istiyorsanız beslenmenize dikkat etmelisiniz. Canınız istiyor diye bu dönemde her istediğinizi değil sağlıklı besinleri tüketmelisiniz. Bu dönemde sol tarafınıza yatmayı alışkanlık haline getirin. Çünkü bebeğiniz için en iyi hava akımını sağlayacak olan pozisyon bu olacaktır. Bebeğinizin sizi hissettiğinden emin olun ve eşinizle birlikte her gün mutlaka belli bir zamanı bebeğinize ayırın. Eliniz ile birlikte karnınıza dokunarak bebeğinize kendinizi tanıtın ve ona güzel şeyler söyleyin. Alkol sigara gibi kötü alışkanlıklardan kesinlikle uzak durun. Çünkü bunlar bebeğinizin gelişimini olumsuz olarak etkiler ve bebeğinizde bazı sağlık sorunlarının oluşmasına yol açar.

Açık Havada Yürüyüş Size İyi Gelecek

Bu süreçte doktorunuz ile irtibat halinde olmayı ve kontrollerinize gitmeyi asla ihmal etmeyin. Doktorunuz vitamin takviyesine ihtiyaç duyarsa bunları da düzenli olarak kullanarak bebeğinizin ve kendi sağlığınızı koruyabilirsiniz. Hamilesiniz diye spor yapmayı kesinlikle ihmal etmeyin. Çünkü fiziksel aktiviteler bebeğinize de çok iyi gelecektir. Bu dönemde tabi ki bazı hareketleri yapamayabilirsiniz ama yürüyüşü asla ihmal etmeyin ve hafta sonlarında eşinizin de size eşlik etmesini sağlayarak birlikte yürüyün. Açık havada hareket etmek hem bebeğinize iyi gelecek hem de size kendinizi iyi hissettirecektir. Kilo alımını bu dönemde de kontrol etmeye çalışın. Eskilerin dediği, gibi yemek ye bebek beslensin yalanına kanmayın.

Sevdiklerinizle Bir Arada Olun

Düzenli beslenerek sağlıklı bir hamilelik süreci geçirebilirsiniz. Sürekli birilerinin size hizmet etmesini isteklerinizi yapmasını beklemeyin. Unutmayın siz hasta değil hamilesiniz. Kendi işinizi kendiniz yapabileceğiniz gibi başkalarının da istekleri adına koşturabilirsiniz. Bu dönemde hormonların değiştiğini ve bunun da psikolojinizi etkileyeceğini biliyorsunuz. Ve kendinizi buna hazırlayın ve bu psikolojik duygu durumundaki değişikliklerin geçici olduğunu düşünün ve kendinizi rahatlatın. Etrafınızda size yardımcı olmak isteyen insanları kırmamaya dikkat edin. Anlayışlı olmaya çalışın ve kendinizi mutlu etmek için bazı aktivitelere yönelin. Mutlu bir hamilelik mutlu bebeklere ve mutlu ailelere işaret olduğunu unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir