Hamilelik Sonrası Çatlakları Önlemenin Yolları

Hamilelik Sonrası Çatlakları Önlemenin Yolları

Çatlaklar her dönemde kadınlar için başlı başına bir problemdir. Daha önceden oluşmuş çatlakları bazı krem ve yağlar ile geçirmek mümkün olsa da bu, uzun bir süre alacaktır. Bunun için önceden oluşmasını önlemeye çalışmak çok daha fazla işe yarayacaktır. Hamilelik döneminde vücutta kilo alımı olacağı için doğal olarak çatlak oluşumu da baş gösterecektir. Bunun önüne geçmek için özellikle hamileliğinizin ilk üç ayından sonra yani karnınızın kendini göstermeye başladığı zamanda mutlaka etkili bir çatlak kremi ya da bunu önlemek için üretilmiş olan çatlak yağlarından kullanmalısınız. Düzenli olarak her gece yatmadan önce ve sabah kalktığınızda karnınıza ve kalçalarınıza bu yağı uyguladığınızda doğum sonrasında çatlağınız oluşmadığını göreceksiniz. Çatlakların oluşması genel olarak kilo alıp verme ile olduğu için ve hamilelik süresinde vücut olağandışı bir kilo aldığı için çatlak oluşumuna çok müsait olacaktır. Size de bunu önlemek kalacaktır.

Bakım Kremi ve Yağlarını Kullanın

Çatlak oluşumunun bir diğer nedeni de su tüketiminin az olmasıdır. Vücudunuz susuz kaldığında kuruma ve buna bağlı olarak da çatlamalar oluşacaktır. Vücut hamilelik sürecinde daha fazla su kaybedeceği için bunu sizin daha fazla dengelemeniz gereklidir. Hem sağlığınız hem de çatlaklarınız olmaması için hamilelik sürecinde bol bol su içmeyi ihmal etmemelisiniz. Vücudunuzu nemlendirmeniz de alacağınız önlemlerden biridir. Kurumaya bırakılan cilt zamanla çatlamaya müsait olacaktır. Hamilelik döneminde ve sonrasında da çatlaklar için kullanılan bakım yağlarını kullanmanızın faydasını göreceğinizden emin olabilirsiniz. Ayrıca bebeğiniz için almış olduğunuz bebek yağlarının da çatlak oluşumunu engellemede önemli bir katkısı olduğunu biliyor muydunuz?

Su Tüketiminizi Arttırın

Bebek yağı ile hem mevcut çatlaklarınızı giderebilir hem de yeni oluşma ihtimaline karşı önlem alabilirsiniz. Hamilelik boyunca dikkat etmeniz gereken birçok özellik olduğu gibi vücudunuzda oluşabilecek sorunlar da vardır. Bunların kalıcı olup olmamasının sizin elinizde olduğunu bilmeli ve buna göre davranmalısınız. Eğer mevcutta çatlaklarınız varsa ve hamilelik döneminde daha fazla artmasını istemiyorsanız bunun önlemini yazımızda size vermiş olduğumuz tavsiyeleri göz önünde bulundurarak almalısınız. Çatlaklar için üretilmiş olan krem ve yağları düzenli bir şekilde hamilelik sonuna kadar ve sonrasında da kullanmaya devam ederek bu süreci sorunsuz bir şekilde atlatmış olacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir