Hamilelik Sonrası Çatlakların Tedavisi

Hamilelik Sonrası Çatlakların Tedavisi

Çatlaklar kadınlar için geçmiş dönemlerden günümüze kadar sürekli sorun olmuştur ve olmaya da devam etmektedir. Daha çok kilo alıp vermelerin ve cilt kuruluğunun bir sonucu olarak karşımıza çıkan çatlaklar, hamilelik süresinde de peşinizi bırakmayacak. Çünkü bu dönemde kilo alımları sıklıkla yaşanacak ve doğum sonrasında kilo kaybınız olacağı için doğal olarak hiçbir önlem almazsanız çatlaklarınız olacaktır. Çatlakları tedavi etmek sonradan çok uzun zaman almakta ve zor olmaktadır. Bunun için öncesinden önlem almanız çok daha doğru olacaktır. Hamileliğin ilk üç ayından sonra bunun için üretilmiş olan yağlardan kullanarak oluşumun önüne geçebilirsiniz. Ama sonrasında ise bu bakım yağlarının veya kremlerinin kullanımına düzenli olarak devam etmeli ve kilo dengenizi korumaya çalışmalısınız.

Bakım Yağlarını Düzenli Olarak Kullanın

Sadece hamile kişilerde değil her yaşta çatlak oluşumu görünebilir. Çok genç yaşlarda bir kişide olabileceği gibi ileri yaşlardaki kişilerde de görülebilmektedir. En önemli nedeni kilo alıp vermek olduğu için bu da her yaşta gerçekleşen bir durum olduğu için doğal olarak da her yaş kadınlarda görülmektedir. Ama hamilelikte çok daha sık karşılaşılan bir durumdur ve eğer önlem alınmazsa ciddi bir görüntü bozukluğu oluşturabilir ve bu da hem sizi hem de eşinizi etkileyebilir. Bunun için Hem hamilelik dönemi boyunca hem de sonrasında vücudunuzun toparlanması için bakım yağlarınızı kullanmaya ihmal etmemeli ve hareketli olmaya özen göstererek kan dolaşımınızın hızlanmasını sağlayabilirsiniz. Bu süreci sorunsuz atlatmak ve çatlaklar ile uğraşmak istemiyorsanız sıvı tüketimini de kesinlikle ihmal etmemeli ve bol sıvı alımında bulunmalısınız.

Su Tüketimini Arttırarak Çatlakları Önleyin

Su, vücudunuzdaki kuruluğu giderecek ve nemli kalmasını sağlayacak bu da çatlak oluşumunun önüne geçecektir. Hamilelik sonrasında birçok sorun ile uğraşıp bir yandan da anneliğe adapte olmaya çalışırken vücudunuzu ihmal etmemelisiniz. Çünkü aynaya baktığınızda kendinizi mutlu görmek istiyorsanız bunun önlemini almalı ve çatlaklara bir dur demelisiniz. Hamilelik süresinde çatlak oluşmaması için bakım yağları kullandıysanız sonrasında bunu bırakmamalı ve devam etmelisiniz. Çünkü doğum sonrasında vücudun kendini toparlaması biraz zaman alacağı için bakım yağlarınızı ya da kremlerinizi kullanmaya devam etmelisiniz. Çatlaklarınız olmasını istemiyorsanız bunu önlemenin de sizin elinizde olduğunu bilmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir