Çakra Diyeti İle Mutluluğu Yakalayın

Çakra Diyeti İle Mutluluğu Yakalayın

Çakra diyeti ile vücudunuzun bazı noktalarını uyarabilir ve besinlere farklı anlamlar yükleyerek hem formda kalmayı başarabilir hem de mutlu olabilirsiniz. Bu diyette besinlerinizi renklendireceksiniz. Vücudumuzun yedi bölgesi enerji yaymak için çok etkilidir. Bunlara kısaca göz atalım. Örneğin kök çakra tüm çakraların temelini oluşturmaktadır ve omuriliğimizin altında bulunmaktadır. Renkli sebzeler tüketmeniz için sizi uyarmaktadır. Havuç, turp, nar gibi renkli besinler ile bu çakranızı çok kolay bir şekilde harekete geçirebilirsiniz. Sakral çakra karnınızın alt kısmında bulunur ve turuncu renkli sebze ve meyveleri sever. Cinsellik ve yaratıcılık ile ilgili sorun yaşayan kadınların portakal, havuç, mandalina, tarçın gibi besinleri tüketmeleri bu çakralarını harekete geçirecektir. Çakra noktalarınızı tespit ettiğinizde buna göre hareket ederek ne yiyip ne yemeyeceğinizi bilebilir ve ona göre hareket edersiniz.

Çakralarınızı Öğrenin Sağlıklı Zayıflayın

Kalp çakrası göğüslerinizin tam ortasında bulunur ve kişilerin sevgi, şefkat ve kendilerini kabul etmeleri ile ilgilidir. Bu çakranızı beslemek için maydanoz, ıspanak, karnabahar gibi besinler tüketerek kalp çakranızı harekete geçirebilir ve kendinizi mutlu hissedebilirsiniz. Boğaz çakrası da kendinizi ifade etmenizle ilişkili bir çakradır. Eğer kalbiniz ve zihniniz ile ilgili bağlantı kuramıyorsanız sorun yaşıyorsanız boğaz çakranızı besleyerek harekete geçirmelisiniz. Bu çakra için bol sıvı alımında bulunmalısınız. Özellikle de su tüketimi bu anlamda en fazla dikkat etmeniz gereken besin olacaktır. Bunun yanında limon tüketmek de boğaz çakranıza iyi gelecektir.

Her Bölgede Farklı Bir Enerji

Alın çakrası hakkında da kısaca bilgi verelim. Kaşların arasında bulunur ve hissetme duyunuz ile doğrudan bağlantılıdır. Bu çakrayı beslemek için koyu renkli sıvılar ve meyveler tüketmelisiniz. Siyah üzüm, böğürtlen, ahududu gibi besinler bu çakranızı harekete geçirecek ve ruhsal dengenizi sağlamanıza yardımcı olacaktır. Bu saydıklarımızın dışında en önemli çakra olarak tepe çakrası bilinmektedir. Beynimizde bulunan bu çakranın rengi mordur. Kadınların yapmış oldukları detoks diyeti bu çakrayı ciddi anlamda beslemektedir. Bunun yanında adaçayından tütsü yapmanız da ruhunuzu sakinleştireceği gibi tepe çakranızın harekete geçmesini de sağlayacaktır. Çakra noktaları vücudumuzun belli bölgelerini uyarmakta ve o bölgeye enerji vererek eksik yanlarınızın tamamlanmasıyla mutlu olmanızı sağlamaktadır. Bu nedenle çakraları bilmek mutlu olmakta bir adım olarak görülebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir