Kot Pantolon Kullanımı

Kot Pantolon Kullanımı

Kot pantalon modası günümüzde çok hızlı bir şekilde yayılarak devam etmektedir. Her ne kadar 1980’li yıllarda ortaya çıkmış olsa da o yıllar da çok fazla popüler olmayan bir kıyafettir. O yılların popüler pantolon çeşidi renkli kumaş pantolonlarıdır.

Kot Pantolon Modası

Kot pantolon modası her kesim insanın vazgeçilmezi haline gelen şık ve modern bir tasarım haline gelmiştir. Genç – yaşlı, kadın – erkek… Kot pantolon modelleri, renkli, dar bol paça, yırtık olarak çeşitlendirilmiş ve piyasaya birçok firma tarafından sunulmuştur. Her kesime hitap eden bir kıyafet olan kot pantolon iş hayatın da kullanılmaktan çekinilmemiştir.

Çeşit arttıkça maliyette artmış ve fiyatlara yansımaya başlamıştır. Bütçelere uygun tasarlamalar yapmışlardır. Zengin kesime ayrı, orta gelirli insanlara ayrı markalar ortaya çıkmıştır. Örneğin; Lewis markası kalite ve fiyat bakımından yüksek gelirli insanlara hitap etmiştir. Koton markası ise her keseye uygun kot pantolonlar üretmiştir ve tercih sıralarını üstler de zorlamıştır.

Kot pantolon modası dönem dönem değişmiştir. Yırtık pantolon, renkli pantolonlar şık kombinlerle kullanılmaya başlanmıştır. Rahatlığa, modernliğe önem veren insanların vazgeçilmezi olmuştur. Kot pantolon firmaları devrim niteliğinde üretimler yapmaya devam etmişlerdir. Koton, LCW, Lewis, Oxxo, Defacto gibi markalar üretimlerine farkkı tarz ve modellerle devam etmiştir. Piyasaya sürülen her modelin yadırganmadan benimsendiğini gören üreticiler kot pantolonlara farklı tarz katmışlardır.

Taşlı, baskılı, yüksel bel, koyu ve açık renkler… Devrim niteliğinde ki yeniliklerden memnun kalan tüketiciler kot pantolonu hayatlarından çıkartmamaya kararlı gözükmektedir. Ham maddesi kot olan birçok ürün üretimini devam ettiren firmalar, kot pantolondan çanta da üretmişlerdir ve genç nesile modern bir aksesuar kazandırmışlardır. Kot pantolon kumaşından çanta, gömlek üretimi de yapılmıştır. Pantolon ile aralarındaki fark kumaştır. Kot pantolonun kumaşı serttir, çanta ve gömleğin ki daha incedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir