Hamilelik Testini Doğru Yapmanın Yolları

Hamilelik Testini Doğru Yapmanın Yolları

Hamile kalmak için birçok yol denediniz ve büyük bir heyecanla olumlu sonuç almayı bekliyorsunuz. Kendinizdeki bazı değişikliklerden dolayı eğer hamile olduğunuzdan şüpheleniyorsanız bunu evinizde kendiniz de test edebilirsiniz. Eczanelerde satılan hamilelik testinden satın alarak evinizde idrarınızı bu testin orta kısmında bulunan kutucuğa damlatmanız gerekiyor. Bunun için öncesinde bol su içerek idrara sıkışmanız önemli bir detaydır. Size yüzde yüz doğru sonuç veren bir yöntem olmadığını da belirtmek isteriz. Çünkü testte olumlu sonuç çıkıp sonrasında hamile olmadığını öğrenen birçok insan olmuştur. Büyük bir ihtimal ile doğru sonucu verse de yine de ufak bir yanılma payı olduğunun unutmamanız gerekiyor. Ayrıca bu testlerde 2 haftalıktan önceki gebelikler görünmeyebiliyor. Bunun için en doğru sonucu almak adına şüphelerinizin doğruluğu için en az 1 ay beklemeniz size daha doğru bir sonuç verecektir. Almış olduğunuz teste idrar damlattığınızda bir süre beklemelisiniz. Eğer karşınıza çift çizgi çıkıyorsa hamilesiniz tek çizgi çıkıyorsa hamile değilsiniz anlamına gelmektedir.

Doktora Giderek Daha Doğru Sonuca Ulaşın

Hamilelik testleri doktora gitmek istemeyen ya da tam anlamıyla emin olmayan kişiler için pratik ve evde kendi başınıza uygulanması açısından kolay bir yol olsa da eğer kesin bilgi edinmek istiyorsanız bir doktora görünmenizde fayda var. Çünkü hamilelikten şüphelendiğinizi söylediğinizde doktorunuz size birkaç soru soracak ve kan testi isteyecektir. Kan testinde de en doğru sonuç çıkacaktır. Siz de aklınızdaki soru işaretinden böylece tam anlamıyla kurtulmuş olacaksınız. Ayrıca hamilelik testinde hamile olduğunuzu öğrenseniz bile bebeğinizin ne kadarlık olduğunu bilemezsiniz. Bunu öğrenmek için yine kan testi yaptırmanız gerekecektir. En doğru sonuca bu şekilde ulaşabilirsiniz.

Hamile Olup Olmadığınızı Anlamanın Yolları

Evlenen kadınların en büyük istekleri bir çocuklarının olmasıdır. Uzun yıllar evli olan kişiler için bu istek çok daha fazladır. Hamile olduğunuzu gösteren işaretlere dikkat ederek test yaptırıp cevabı öğrenebilirsiniz. Eğer adetinizde belli bir gecikme olduysa, son zamanlarda kendinizi halsiz hissediyorsanız, sürekli uykunuz geliyorsa, mide bulantılarınız varsa bunlar hamile olabileceğinize dair buluntulardır. Bunları kendinizde hissettiğinizde hemen bir doktora giderek hamile olup olmadığınızı öğrenebilir ve bu müjdeli haberi eşiniz ve sevdikleriniz ile paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir