Kış Aylarında Kolayca Kilo Vermenin Yolları

Kış Aylarında Kolayca Kilo Vermenin Yolları

Kilo konusu özellikle kadınların korkulu rüyasıdır diyebiliriz. Kilosundan memnun olmayanlar zayıflamak için birçok yol denerken kilo problemi olmayanlar da mevcut durumlarını korumak için sürekli dikkat etmek zorunda hissetmektedir. Kış aylarında kalın kıyafetler giyildiği için kilolar çok fazla problem olmayabiliyor. Fakat yaz günlerinde giydiklerinizin içinde çok daha güzel görünmek istiyorsanız işinizi şansa bırakmayın kilo vermeye kışın başlayın. Uzmanlar da kilo vermek için en doğru zamanın kış ayları olduğunu belirtmektedir. Çünkü kış aylarında yağ yakımı çok daha hızlı olmakta ve kış besinlerindeki lif oranları kilo vermeye çok daha uygundur. Örneğin; karalahana, beyaz lahana, kereviz gibi besinler yüksek lif oranına sahip olduğu için kilo kaybına yardımcı olmaktadır.

Doğru Adımlarla Zayıflamak Mümkün

Kilo vermek istiyorsanız boşa kürek çekmemek adına doğru adımlar atmalı ve kalıcı olması için sağlıklı kilo vermelisiniz. Öncelikle yedikleriniz doğru kilo vermenizde çok etkilidir. Sebze, meyve gibi besinleri çok tüketerek içerisinde bol miktarda su bulunan besinler her zaman tercihiniz olmalıdır. Pek bilinmeyen bir yöntem olan güneş ışığı iştahınızı kontrol etmenize yardımcı oluyor. Kış da olsa güneş ışığından faydalanmayı ihmal etmeyin. Uyku düzeni de kilo kaybında etkili bir faktördür günde 8 saatten fazla uyumak yapmış olduğunuz diyetin etkisini azaltabilir. Bütün bunları yaptıktan sonra vücudunuzun şekle girmesini istiyorsanız mutlaka spor yapmalısınız. Yapmış olduğunuz diyeti spor ile harmanlayınca çok daha doğru ve güzel bir sonuç alacağınızdan emin olabilirsiniz. Spor salonları kışın kilo vermek isteyenler için çok uygundur. Düzenli derslere katılıp her gün 1 saat spora ayırmanız vücudunuzun şekillenmesine yardımcı olacaktır.

Kış Diyetine Bir An Önce Başlayın

Kış aylarına girdiğimiz bu süreçlerde diyet yapmak için uygun zamanlardayız. Zayıflamanız için en önemli besin sebzeler olacaktır. Sebze tüketimini arttırmak bu konuda size yardımcı olacaktır. Kışın metabolizma yaza göre çok daha yavaş çalışmaktadır. Bunun için güne sporla başlamak, bol su tüketmek metabolizmanızı hızlandırarak zayıflamanıza yardımcı olur. Her öğünde porsiyonlarınızı da mutlaka küçültmelisiniz. Başlarda biraz zorlansanız da bir süre sonra bu duruma alışacak ve yaza çok daha sağlıklı ve fit bir şekilde gireceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir