Beşik Almadan Önce Öğrenmeniz Gerekenleri Bilin

Beşik Almadan Önce Öğrenmeniz Gerekenleri Bilin

Yeni doğmuş bebeğiniz günün büyük bir çoğunluğunu uyuyarak geçireceği için onun rahatını düşündüğünüzden dolayı en konforlu beşiği seçmek istediğinizden eminiz. Bunun için en kaliteli en güvenli beşiği almak için sizlere bazı tavsiyelerimiz olacak. Ne yazık ki güvenlik açısından çok iyi olmayan bazı beşikler yüzünden yaralanan bebekler olmaktadır. Gözünüzün arkada kalmaması için güvenilir bir beşik almanız gerekecektir. Beşik alırken döşeğinin sert olmasına dikkat edin sert olmalı ki döşek ile beşiğin arasına herhangi bir şey sıkışmamalıdır. Boyalarının kusursuz olmasına dikkat etmelisiniz. Beşiğin içine oyuncak, emzik yastık gibi şeyler koymamaya özen gösterin. Beşiği seçerken öncelikle dış görünüşüne değil kesinlikle güvenli olup olmadığına dikkat edin.

Güvenlik En Önemli Özellik Olmalı

Eğer bebeğiniz yeni doğmuşsa minik sepetli beşiklerden almayı düşünebilirsiniz. Bunlar görüntü olarak çok güzel olsa da kullanış açısından tavsiye edilmemektedir. Çünkü bebeğiniz 3 aydan sonra o beşiği kullanamayacak. Bunun yerine hem dekoratif hem de dizayn açısından çok daha kullanışlı olan karyola tipi beşikleri size tavsiye edebiliriz. Bunları bebeğiniz yıllarca kullanacağından bütçenize de olumlu katkısı olacaktır. Güvenlik, dikkat edeceğiniz en önemli özellik olmalıdır. Çünkü belli bir süre sonra bebeğiniz gerek uykusunda gerekse de uyanıkken yatağında dönmeye hatta belli bir süre sonra da kalkmaya çalışacaktır. Bunun için bebeğinizin bir zarar görmemesi adına korkulukları olan bir beşik almanız tavsiye edilir. Fakat bu korkulukların aralığı önemlidir. Başını sıkıştırabileceği büyüklükte değil, sık aralıklı olmalıdır.

Kullanımı Kolay Olan Beşik Çeşitleri

Bebeğiniz için rahat olmasının yanı sıra kendinizin de kolay kullanabileceği bir beşik istiyorsanız sizlere park beşikten bahsedelim. Park beşiklerin en büyük avantajı taşınabilir olmasıdır. Katlayarak istediğiniz yere çocuğunuzun yatağını götürebilirsiniz. 3-4 yaşa kadar kullanılabilir özellikte olmasının yanında oldukça da hesaplı beşiklerdir. Aslında yatak olan bu beşiklere park denmesinin nedeni altındaki fermuarlı bölümü açtığınızda etrafı çevrili olarak çocuğunuzun oyun alanı olma özelliğinden kaynaklanmaktadır. Bunun dışında karyola beşikler de ilerleyen yıllarda kenarındaki korkulukları çıkardığınızda çocuğunuzu yıllarca idare edebilecek bir yatak özelliğine sahiptir. Hem güvenilir hem kaliteli hem de kullanışlı ürünler için araştırma yapmadan beşik almayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir