Genç Görünmenin Yolları Keşfedildi

Genç Görünmenin Yolları Keşfedildi

İster kadın ister erkek olsun herkes yaşından daha genç görünmeyi istemektedir. Aslında genç görünmek bir bakıma vücudumuzun sağlıklı olduğunun da sinyallerini vermektedir. Örneğin pürüzsüz bir cildinizin olması karaciğer ve böbreklerinizin sağlıklı olduğunu gösterir. Eskiye oranla günümüzde genç görünmek o kadar da zor değildir. Bazı küçük operasyonlar ya da makyaj hileleriyle çok daha genç ve dinamik görünebilirsiniz. En kolay yöntem olan nemlendiriciler ile sabah akşam cildinizi nemlendirmeyi unutmayın. Bakım her kadının yapmak istediği ama herkesin kendi bütçesine göre yapabildiği bir kavramdır. Ama bunun için çok fazla para harcamanıza gerek yok. Doğal yöntemler ile de kendinizi çok daha genç hissetmeniz mümkündür.

Genç Görünmek İçin Yapılması Gerekenler

Cildinizin olduğundan çok daha genç görünmesini istiyorsanız özellikle yağlı yiyeceklerden kaçınmalısınız. Bunun yanı sıra alkol, sigara ya da fast food gibi zararlı ürünlerin tüketilmesi de içlerindeki katkı maddelerinden dolayı cildinizi bozmakta ve genç görünmenizi engellemektedir. Bu gibi ürünlerden en kısa zamanda uzaklaşmalısınız. Genç görünmek için yapmanız gerekenlerden biri de cildinizdeki ölü hücrelerden kurtulmaktır. Bunun için haftada 2 kez cildinize peeling uygulayabilirsiniz. Ayrıca iki haftada bir tüm vücudunuza kese yapmanız da cildinizdeki ölü hücrelerden sizi kurtararak daha yumuşak, dinç ve ferah bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır. Zamanla yüzünüzde oluşan kırışıklıklardan kurtulmak için kırışık giderici bakım ürünlerini düzenli olarak kullanarak bunları en aza indirebilirsiniz. Vakit buldukça spor yapmayı ve mutlaka cildinizi nemlendirmeyi de unutmayın.

Sağlıklı Beslenerek Daha Genç Görünün

Tuz tüketimini azaltarak çok daha genç görünebilirsiniz. Nasıl derseniz fazla tuz tükettiğinizde gözlerinizde su tutulması yaşanır ve gözleriniz şişebilir bu durum sizi olduğunuzdan yaşlı gösterecektir. Bu nedenle gün içinde en fazla bir çay kaşığı olacak şekilde tuz tüketin. Yeşil çay tüketimini arttırın ve içtiğiniz çayın posasını gözlerinize koyarak birkaç dakika bekleyin gözlerinizdeki şişkinliği alarak sizi daha dinç gösterecektir. Bazı makyaj hileleri ile de genç görünebilirsiniz. Örneğin herkesin sorunu olan mor göz halkalarından aydınlatıcılar ile birkaç dakikada kurtulmanız mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir