Kışa Formda Girmenin Püf Noktaları

Kışa Formda Girmenin Püf Noktaları

Kadınlar için diyet yapmak formda kalmaya çalışmak artık bir klasik haline gelmiştir. Yaz aylarında tatilin de vermiş olduğu rahatlıkla birlikte yiyip içtiklerinize dikkat etmemiş ve doğal olarak kilo almış olabilirsiniz. Şimdi ise bu kiloları geri verme zamanı geldi. Yazımızda kışa nasıl formda girebileceğinize dair açıklamaları görecek ve destek alacaksınız. Havalar soğumaya başladı diye su tüketimini kesinlikle azaltmayın. Çoğu zaman susuzluk hissi açlık hissi ile karıştırılmaktadır. Eğer zamansız bir şekilde acıktığınızı düşünüyorsanız bu aslında vücudunuzun su isteği olabilir. Bunun için böyle durumlarda öncelikle bir bardak su için ve 15 dakika kadar bekleyin. Açlık hissiniz hala geçmediyse ancak o zaman hafif bir şeyler atıştırın. Salata tüketimini arttırın ve farklı tatlar ile salatanızı tatlandırın. Örneğin limon, sirke ya da nar ekşisi ile çok keyifli bir öğün atlatmış olacak ve kalori de almamış olacaksınız. Meyve ve sebze tüketimini arttırın ve ara öğünlerinizi bu şekilde geçirmeye çalışın.

Yediklerinizin Kalorisine Dikkat Edin

Haftada mutlaka iki kez yumurta yiyin. Bunu haşlayarak yapabileceğiniz gibi yemeklerin içinde de kullanabilirsiniz. Yumurta uzun süre tokluk hissi verecek ve formda kalmanıza yardımcı olacaktır. Fındık ve ceviz ikilisini hayatınızdan eksik etmeyin. Açlık hissettiğinizde bunlardan atıştırarak midenizi bastırın. Ekmek tercihinizi değiştirin. Ekmeğin kilo aldırdığını hepimiz biliyoruz. Bunu azaltmak yanında tam buğday ekmeğini tercih ederek kalori alımınızı azaltmış olursunuz. Bu da formda kalmanız için size önemli bir adım olacaktır.

Hem Sağlıklı Beslenin Hem Zayıflayın

Süt ürünlerinin tüketiminin arttırın. Çünkü süt ve süt ürünleri yağ yakımını sağladıkları için çok daha rahat bir şekilde kilo vermenize yardımcı olacak. Örneğin gece yatmadan önce bir kase yoğurdun içine biraz pul biber ekleyip karıştırın. Ve yiyin. Üzerine su içtiğinizde yağ yakımınıza yardımcı olacağından emin olabilirsiniz. Meyve sularının içinde birçok katkı maddesi bulunmaktadır. Bunlar size kilo aldırabildiği gibi sağlığınızı da tehdit edecektir. Bunun için meyve suları tüketmek yerine meyvenin kendisini tüketmeniz hem sağlığınıza daha çok fayda sağlayacak hem de daha az kalori almanıza yardımcı olacaktır. Kış ayına formda girmek istiyorsanız tavsiyelerimizi göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir