Multi-Masking Nedir ve Cilt İçin Faydaları Nelerdir?

Multi-Masking Nedir ve Cilt İçin Faydaları Nelerdir?

Kadınlar için ciltleri oldukça önemlidir. Çeşitli bakım ürünleri ile cilt problemlerimizden kurtulmanın çarelerini arıyoruz. Instagramda son zamanlarda popüler olarak yayılan cilt bakım maskesi yayılış göstermiştir. Kusursuz bir cilde sahip olmak için bu maskenin oldukça etkili olduğu söylenmekte ve doğal olarak kadınlar bunu merak ederek araştırmaktadır. Biz de sizler için araştırdık ve bu maske ile cildinizde hangi sorunlara çözüm bulabileceğinizi derledik. Bu maskenin özelliği birkaç maskenin bir araya gelerek oluşmasıdır. Yani cildimizde her bölgenin ayrı bir maskeye ihtiyacı vardır. Bu uygulamaya göre burnunuza ayrı alnınıza ayrı yanağınıza ayrı ürün kullanmaktır. Böylece direkt olarak sorunun kendisine hitap edildiği için daha etkili bir sonuç alınacağı düşünülmüştür.

Her Bölgeye Ayrı Maske

Maskeyi tek bir bölgeye uygulamak etkisini çok fazla göstermezken birden fazla maskenin bir araya gelerek uygulanması çok daha fazla etki göstermekte ve olumlu sonuçlar almanızı sağlamaktadır. Yüzümüzde hangi bölgemize hangi maskenin uygulanması gerektiğini içeriğinde ne olması gerektiğini kabul edelim ki çoğumuz bilmiyoruz. Bilmediğimiz bir maskeyi uygulayarak olumlu sonuç beklemek çok da mantıklı olmasa gerek. Bunun için içeriğinde ne olması gerektiğini nereye hangi maskeyi kullanmamız gerektiğini öğrenerek işe başlayabiliriz. Eğer yüzünüz yağlı ya da yağlanmaya meyilli ise, her kadının sorunu olan siyah noktalar ile sizin de başınız dertte ise mutlaka alacağınız maskenin içinde salisilik asit ya da kömür bulunan bir maske tercih etmelisiniz.

Daha Derin Bir Temizleme Sağlayacak

Yanak bölgenizin daha derinden temizlenmesini istiyorsanız içinde peptit bulunan bir maske tercih ederek daha ferah bir cilde sahip olabilirsiniz. Gözaltı sorununuz varsa içinde retinol olan bir maska sorunlarınızdan kısa sürede kurtulmanızı sağlayacaktır. Yıllardır belki bakım ürünleri ya da maske yapıyorsunuz ama istediğiniz sonucu alamıyorsanız bir yerde yanlış olduğunun farkına varmalısınız. Bu da muhtemelen almış olduğunuz maskenin içinde kullanmış olduğunuz bölgeyi iyileştirecek maddelerin olmamasından kaynaklanıyor olabilir. Bu yazımızda hangi bölgenize hangi içerikte bir maske uygulamanız gerektiğini anlatmaya çalıştık. Bundan sonra doğru uygulama ile hem cildiniz çok daha temiz olacak hem de siz istenilen sonucu aldığınızda bakımı yapmaya devam ederek kendinizi daha mutlu hissedeceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir