Detoks Diyeti Sağlıklı Bir Şekilde Yapılabilir

Detoks Diyeti Sağlıklı Bir Şekilde Yapılabilir

Vücudumuzdaki fazla toksinlerden arınmak için yapılan bu diyet çeşidi kurallarına uyduğunuz sürece ciddi anlamda zayıflamanıza yardımcı olacaktır. Önemli olan doğru adımları uygulamaktadır. Son zamanlarda birçok kişi bol sıvı tüketimi ile uygulanan bu diyete yönelmişlerdir. Fakat bu diyeti yaparken bütün besinlerden uzaklaşıp sadece sıvı ile beslenen kişiler bu yanlış uygulamaları neticesinde olumsuz sonuçlar elde ediyorlar. Böyle bir uygulama yanlıştır. Detoks yaparken bol miktarda sıvının yanında mutlaka protein de almalısınız. Yeşil yapraklı besinlerin yanında baklagillerden bol karbonhidrat alımı da sağlayarak diyetinize devam etmelisiniz. Bu şekilde yapmış olduğunuz diyetiniz çok daha sağlıklı olacak ve kısa sürede etkisini gösterecektir. Ama sadece sıvı alımına yüklenirseniz baş ağrısı başta olmak üzere birçok hastalık sizi bulacaktır. Günde en az 6 ile 8 bardak arasında su tüketmelisiniz.

Bilinçli Diyet Yapın

Detoks yaparken kafeinli ürünlerden uzak durmalısınız. Çünkü bu ürünler Karaciğerinize zarar verir ve bu diyeti yaparken karaciğerinizdeki yükü hafifletmeniz gerekir. Genetiği bozulmuş ürünlerden uzak durmalısınız. Suyunuzu plastik şişede tutmamaya özen göstermelisiniz. Organik sebze ve meyveleri tercih etmeye özen gösterin hatta kahvaltıda yumurta yemeyi ve bunun da organik köy yumurtası olmasına dikkat edin. Bağırsaklarınızı çalıştığından emin olun. Böylece vücudunuzdaki zararlı maddelerden kurtulmuş olacaksınız. Terlemeyi ihmal etmeyin. Vücudunuz zararlı toksinleri ter sayesinde atacak ve buda zayıflamanıza yardımcı olacaktır. Terlemeyi arttırmak için bu diyet sürecinde egzersiz yapmayı asla ihmal etmeyin.

Yanlış Bilgileri Aklınızdan Çıkarın

Eğer yaz aylarında iseniz doğada yürüyüş yaparak egzersizinizi yaparken kış aylarında iseniz bir spor salonuna yazılın. Böylece hem diyetinizi destekleyici bir adım atmış olursunuz. Hem de vücudunuzun çok daha kolay şekil almasına yardımcı olursunuz. Sadece diyet anlamında değil sporu hayatınızın hiçbir alanında hayatınızdan eksik etmemeye özen göstermelisiniz. Bu diyet sürecinde dinlenmeyi kesinlikle ihmal etmeyin. Vücudunuz dinlenirken bir yandan da beyniniz dinlenecektir. Detoksa başladığınızda ilk bir hafta alışma süreci olacağı için zorlu geçebilir. Bu dönemde baş ağrıları, sinirlilik hali gibi birçok etkiler görülebilir. Bu süreci atlattıktan sonra vücut kendini adapte etmeye çalışacaktır. Detoksa başlamadan önce iyice araştırmalı ve kendinizi bu diyete hazırlamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.