Yaz Sonrası Cilt Bakımı Yapmanın Kolaylıkları

Yaz Sonrası Cilt Bakımı Yapmanın Kolaylıkları

Yaz aylarında cildiniz güneşe çok fazla maruz kaldı. Hatta cildinizde bazı güneş lekeleri bile oluşmuş olabilir. Cilt bakımınızı ihmal etmemeli ve hemen ilk olarak peeling yaparak bakım yapmaya başlayabilirsiniz. Kaliteli markaların ürünleri bu anlamda yanınızda olacaktır. Cildinize yaptığınız peeling ile yaklaşık 15 dakika cildinizde bekleyerek iyice emmesini sağlayın. Sonrasında ılık bir su ile güzelce yıkayarak temizleyin bunu haftada bir kez mutlaka yapmalı ve cildinizin yenilenmesine yardımcı olmalısınız. Yaz aylarında nem daha fazla olduğu için cildiniz nemi doğal olarak karşılayabiliyordu ama kış aylarının gelmesiyle birlikte havadaki nem azaldı ve bunu yapmak size kaldı. Nemlendirici kremleri ile mutlaka cildinizi her fırsat bulduğunuzda nemlendirmelisiniz.

Cildinizin Nem Dengesini Koruyun

Yeterli nemi almasında tabi ki bol su içmenizin faydası da çok olacaktır. Bunun için günde en az iki litre su içmeli ve cildinizin nem dengesini korumalısınız. Maske yapmak da yaz sonrasında cildinize iyi gelecek olan önerilerden biridir. Birçok yerde bakım için maskeler satılmakta ve arkalarında nasıl kullanılacakları yazmaktadır. Buna göre uyguladığınızda cildinizin nem dengesini koruyabileceksiniz. Cildinize evde kendiniz de bakım ürünleri hazırlayabilir çok daha doğal yollar ile nem dengesini koruyabilirsiniz. Örneğin bal, cildinizi beslemek için önemli bir besindir. Bir kaşık balı biraz limon sıkarak karıştırdığınızda yüzünüze sürün ve yaklaşık 20 dakika bekletin. Cildinizde oluşan siyah nokta ve sivilceleri zamanla yok edecek bir maskedir. Her duş öncesinde vücudunuza kese yapmayı ihmal etmeyin. Yüz için de keseler bulunmaktadır. Bunlardan alarak cildinizi ölü derilerden arındırın. Yumuşacık ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanız aslında hiç de zor değildir.

Evde Doğal Ürünler Hazırlayın

Mevsim geçişlerinde cildinizde bazı değişiklikler meydana gelebilir bunu da gerek bazı ürünler ile gerekse evde kendi uygulayacağınız bakım ürünleri ile besleyebilir ve güzel bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Yazın denize girmiş olma ihtimaliniz yüksektir ve tuzlu su bazen aşırı olduğu zamanlarda cildinize zarar verebilir. Mutlaka yaz aylarında denize girerken de günlük hayatta da güneşten korunmak için koruyucu kremler sürmelisiniz. Bu da cildinizi zararlı ışınlardan korumanız için önemli bir tavsiyedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.