Hamile Kalmak İçin Altın Değerinde Öneriler

Hamile Kalmak İçin Altın Değerinde Öneriler

Öncelikle evlendiğinizde eğer 1 yıl korunmadığınız halde çocuğunuz olmuyorsa mutlaka bir doktora başvurmanız gerekmektedir. Bu risk 35 yaşın üstündeki kişilerde çok daha fazla görülmektedir. Eğer hamile kalmak istiyorsanız bazı durumlara dikkat ederek bu süreci hızlandırabilirsiniz. İlk olarak dikkat etmeniz gereken yumurtalama dönemine girmeden önce ilişkiye girmeye özen göstermelisiniz. Çünkü bu dönemde yumurtalarınız daha aktif olduğu için hamile kalma olasılığınız çok daha yüksek olacaktır. Telefonunuza yumurtalama günlüğü indirerek buradan da çok kolay bir şekilde takip edebilirsiniz. Haftada 2 ya da 3 kez düzenli şekilde ilişkiye girmeniz de hamilelik ihtimalinizi arttıracaktır. Bunun yerine her gün ilişkiye girmek bu şansı daha da arttırmaz mı diye soracak olursanız arttırmaz. Çünkü sperm 3 gün yaşamaktadır. Aksine sperm sayısı düşük olan biri her gün ilişkiye girdiğinde spermler yeterince toplanmadan ilişki olduğu için bu çaba sonuçsuz kalacaktır.

Yumurtlama Döneminize Dikkat Edin

İlişkide erkeğin hemen dışarı çıkmaması ve vajinanın içine tamamen boşalması gebelik şansını arttırır. Ve kadın boşalmadan sonra yaklaşık 15 dakika ayağa kalkmamalıdır. Ayağa kalkması ya da tuvalete gitmesi spermlerin geri boşalmasına neden olarak hamilelik şansını azaltacaktır. Pozisyon gebelik konusunda tamamen önemsizdir. Bazı kişiler gebeliği arttıran en iyi pozisyonu sormaktadır. Ama böyle bir durum yoktur. Burada önemli olan erkeğin vajinaya tamamen boşaldığından emin olması ve kadının ayağa kalkmadan 15 dakika boyunca yatmasıdır. Vajinanın içini asla yıkamamalısınız. Kayganlaştırıcı kremlerden eğer hamile kalmak istiyorsanız uzak durmalısınız. Ayrıca sigara, alkol gibi kötü alışkanlıklardan uzak durmalısınız. Çünkü bunlar yumurtalarda zarara yol açtığı için hamileliği engellemektedir.

Doktorunuzun Tavsiyelerine Uyun

Bu durum için bir doktora başvurduğunuzda size yardımcı olacak ve bazı yöntemler söyleyecektir. Bunları düzenli olarak uyguladığınızda olumlu sonuç alacağınızdan emin olabilirsiniz. Eğer bir rahatsızlığınız varsa ve ilaç kullanıyorsanız bu ilaçlar da gebeliğinizi zorlaştırabilir. Bunun için de doktorunuzdan yardım almalısınız. Kadınlarda hamilelik için riskli, yaşlar 20 ile 30 iken erkeklerde bir yaş sınırı yoktur. Hamile kalmak için 35 yaşını geçen kadınlarda hamile kalma olasılığı giderek azalmaktadır. Bunun için çocuğunuz olmasını istiyorsanız erken davranmalı ve risk alanına girmekten kaçınmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.