Hafta Sonlarını Değerli Kılan Şey: Kahvaltı

Hafta Sonlarını Değerli Kılan Şey: Kahvaltı

Bütün bir hafta erkenden kalkıp işe gidilirken daha haftanın başından hafta sonu planı yapılır. Özellikle Pazar kahvaltılarının hayali ile bütün bir hafta bitirilmeye çalışılır. Ailece yapılan bir Pazar kahvaltısının verdiği mutluluk paha biçilemez. Havanın güzel olduğu zamanlarda genellikle dışarda kahvaltı yapmak tercih edilir. Ve bol oksijenli manzaralı bir yerde yapılan hafta sonu kahvaltısı herkese mutluluk verir. Saatlerce acele etmeden iş telaşı olmadan keyifli bir şekilde yapılan kahvaltı ile güne çok daha zinde ve mutlu başlayacağınızdan hiç şüpheniz olmasın. Kahvaltının mutlulukla bir ilişkisi var diye boşa denmemiş. Hafta sonu kahvaltıları uzun sürsün ve hiç bitmesin istenir. Çünkü hafta boyunca belki de birkaç dakika bir şeyler atıştırıp evinizden çıkmak ve işe gitmek zorunda kalıyorsunuz. Böyle bir zorunluluğunuzun olmadığı hafta sonlarında tabi ki rahat rahat kahvaltı yapmak sizin de hakkınız.

Hafta Sonu Kahvaltı Önerileri

Kahvaltı denince aklımıza belli başlı yiyecekler gelmektedir. Fakat dışarda bir yere gidecekseniz yöresel kahvaltı menüleriyle de karşılaşabilirsiniz. Hangi mekana giderseniz gidin mutlaka karşılaşacağınız kahvaltılıklar vardır. Bunlar; peynir, zeytin, reçel çeşitleri, tere yağ, bal, patates kızartması, domates, salatalık, sucuklu yumurta, menemen, pişi gibi daha birçok çeşit hem gözünüzü hem de karnınızı doyuracak. Eğer kahvaltınızı evinizde yapacaksanız fırına atacağınız salçalı kızarmış ekmekler ile çok daha zengin bir kahvaltıya imza atacaksınız. Ayrıca aceleniz olmadığı için eşinize yapacağınız güzel sunumunuzla da göz dolduracaksınız. Kahvaltılarda tost da vazgeçilmezdir. İster kaşarlı ister sucuklu dilediğiniz gibi tostunuzu da yaparak kahvaltınıza dahil edebilirsiniz.

En Güzel Öğün Kahvaltı

Yemek yemek ülke olarak bizler için çok keyifli bir durumdur. Her öğünün tadı güzel olsa da kahvaltının özellikle de hafta sonu kahvaltılarının yeri bir başkadır. Çünkü bir telaş yoktur. Keyifli ve rahat bir şekilde tadına vararak geçirilen ve güne iyi başlamamızı sağlayan öğündür. Eşinizle olduğunuzda ayrı keyifli kalabalık bir arkadaş grubu ya da ailenizle olduğunuzda ayrı keyiflidir. Mutlulukla kesinle bir ilgisi olan kahvaltıyı kesinlikle aksatmamalı ve hatta mümkünse hafta sonu kahvaltılarını zaman zaman dışarda yaparak kendinizi şımartmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir