Cilt Kuruluğuna Kış Aylarında Özen Gösterin

Cilt Kuruluğuna Kış Aylarında Özen Gösterin

Yazın çok daha nemli bir hava olduğundan ve su tüketimi daha fazla olduğundan dolayı cildimiz yaz aylarında yeterli nemi alabilmektedir. Fakat kış aylarında soğuyan havalar ile birlikte cildimizde de havada olduğu gibi bir kuruluk oluşmaktadır. Bu durum cildimize hem zarar vermekte hem de kötü görünmesine yol açmaktadır. Bunu önlemek için yapmanız gereken en önemli şey bol bol su içmektir. Böylece cildinizdeki nem dengesi artacaktır. Ayrıca vücudunuzu ve cildinizi nemlendirmeniz için birçok nemlendirici kremler bulunmaktadır. Her gün mutlaka bunlardan kullanmalısınız. Her sabah ve yatmadan hatta gün içinde de mutlaka cildinizi nemlendirmelisiniz. Ayrıca duş aldığınız suyun çok fazla sıcak olmamasına dikkat etmelisiniz. Çok sıcak su cildinizin kurumasına neden olacaktır. Kullandığınız sabunlara dikkat etmelisiniz ve mümkünse zeytinyağı içerikli sabunları tercih etmelisiniz. Eğer her gün duş alıyorsanız bu da cildinizde kurumaya neden olacaktır bunun için en azından gün aşırı duş almaya dikkat etmelisiniz.

Cilt Kuruluğu Nasıl Tedavi Edilir?

Duşa girdiğiniz zaman eğer çok fazla kalıyorsanız bu da cildinizde kuruluğa yol açacaktır. Bu nedenle 10 dakikadan fazla duşta kalmamaya özen gösterin. Duş aldıktan sonra vücudunuza nemlendirici uygulamak kuruluğu büyük ölçüde önleyecektir. Zeytinyağı belki de kuruluğa en iyi gelen yöntemdir. İçindeki birçok antioksidan ile cildinize çok iyi geleceğinden emin olabilirsiniz. Vücudunuzu nemlendirmek için bal da çok etkilidir. Bir miktar balı kuru olan yerinize sürerek 10 dakika kadar bekleyin ve sonra ılık bir su ile yıkayın hem kuruluğun gittiğini hem de cildinizin parladığını göreceksiniz. Yumurta ve zeytinyağını karıştırarak cildinize uyguladığınızda yine içindeki mineraller sayesinde nemlendirici özelliği gösterecek ve sorununuzu çözecektir.

Bakım Yağları Kuruluğa İyi Geliyor

Piyasada birçok bitkinin yağları satılmaktadır. Bunlar pek çok şeye iyi geldiği gibi bazıları cilt kuruluğuna da iyi gelmektedir. Örneğin Hindistan cevizi yağını duymuşsunuzdur. Doğal bir nemlendirici olduğunu söylesek? Düzenli olarak kullandığınızda kuru olan cildinizi pürüzsüz ve yumuşacık bir hale getirecektir. Yulaf ezmesi de evde yapabileceğiniz bir karışım ile kuruluk sorununuzu anında giderecektir. Görüldüğü gibi cildimizdeki kuruluğu pahalı ürünlerle gidermeye gerek yok. Herkesin evinde bulunan doğal ürünlerle de bu soruna çözüm bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir