Cilde Yararlı 11 Farklı Organik Yağ

Cilde Yararlı 11 Farklı Organik Yağ

Günümüzde ciltte oluşan sorunlar için birçok kozmetik ürün satılmaktadır. Ama kimyasal ürünleri cildinize uygulayıp yan etkileri ile uğraşmaktansa doğal ürünler ile çok daha olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz. Birkaç faydalı organik yağdan bahsedelim. Badem yağı, cildinize parlaklık vermesinin yanı sıra doğal bir koruyucu görevindedir. Cildinizi nemlendirerek çok daha canlı bir görünüm kazandırır. Bu ürünü bir pamuğa dökerek cildinize masaj yaparak yedirirseniz çok daha olumlu sonuçlar elde edeceksiniz. Hindistan cevizi yağı, kokusu ile dikkat çekmektedir. Saç çıkarmak konusunda da çok faydalı olan bu yağ, cildinizi besleyerek yumuşak bir yapı kazandıracaktır. Banyo yapmadan bir süre önce uyguladığınızda sonrasında sıcak su ile buluşunca banyo sonrasında cildinizin nasıl yumuşadığının farkına varacaksınız.

Cildinizi Bakım Yağları İle Şımartın

Argan yağı diğerlerine oranla biraz daha pahalıdır. Ama faydası da bir o kadar fazladır. Saçları çok güzel besleyip yumuşatmasının yanında cildinize uyguladığınızda cildinize canlılık verecek ve eğer varsa sivilcelerinizi iz bırakmadan yok edecek ve gözeneklerinizi açarak cildinizin nefes almasını sağlayacaktır. Ayrıca kırışıklıkları azaltması da önemli özelliklerinden biridir. Zeytinyağının faydaları hemen herkes tarafından bilinmektedir. Cilt lekelerine iyi gelmekte ve cildinizi beslemekte en fazla kullanılan ürünlerden biridir. Lavanta yağı, eğer cildinizde kuruluk varsa almanız gereken ilk üründür diyebiliriz. Cildiniz bu yağ ile daha parlak ve canlı görünecektir. Ayrıca sivilce ve yara izlerinizin giderilmesi için de kullandığınızda memnun kalacaksınız. Üzüm çekirdeği yağı pek çok bilinmese de aslında çok faydalı ve cildinize sürdüğünüzde hissetmeyeceğiniz kadar hafif bir his bırakan ve kuruluk probleminizi giderecek hoş kokulu bir bakım yağı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yağlar İle Bakım Yapmayı İhmal Etmeyin

Cildinizin sağlıklı parlak olmasını istiyorsanız bunu sadece bakım yağları ile yapamazsınız. Bunun önlemini önceden almalı ve yağlı ürünlerden olabildiğince uzak durmalısınız. Uyku düzeniniz ya da genetik problemler de ciltte sorun oluşmasına neden olabilmektedir. Biberiye yağı ile cildinizdeki mikroplardan kurtulabilirsiniz. Eğer yaşınız otuz beş üstü ise size ceviz yağını tavsiye edebiliriz. Çünkü ileri yaşlardaki yapılanmayı ceviz yağı çok iyi yapmaktadır. Gül yağı cilt temizlemede çok kullanılır. Bütün cilt tiplerine uygun olduğu ve yan etkisi olmadığı için herkes gönül rahatlığı ile kullanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir