Cilde Parlaklık Vermenin Etkileyici Sırrı

Cilde Parlaklık Vermenin Etkileyici Sırrı

Bazen ciltte oluşan ölü hücreler yüzünden ciltte mat bir görünüm oluşur. Bu görüntü sizleri rahatsız eder. Herkes gibi siz de cildinizin son derece temiz ve parlak görünmesini istersiniz. Bunun için pahalı kozmetik ürünleri kullanmanıza gerek yoktur. Cildinize uygulayacağınız ürünlerin doğal olması çok daha etkili bir sonuç verecektir. Kozmetik ürünler cildinizin farklılığına göre değişmektedir. Karma ciltler, yağlı ciltler ve normal ciltler olarak değişen ürünler ile vakit harcamak yerine doğal ürünler her cilt tipine uygundur. Cildinizin daha parlak olması için size vereceğimiz bazı bitkisel tavsiyeleri denemenizde yarar var.

Bitkisel Yollarla Cildinizi Güzelleştirin

Size ilk tavsiyemiz üzüm olacaktır. Birkaç tane üzümü ezerek yüzünüze masaj yaparak sürüp birkaç dakika bekledikten sonra yıkamanız ve bunu sürekli hale getirmeniz cildinizdeki parlaklığı arttıracaktır. Salatalık suyu ile limon suyuna karıştırarak cildinize uygulayabilirsiniz. Durulamanıza da gerek yoktur. Günlük olarak kullanmış olduğunuz bir el yüz kreminiz mutlaka vardır. Bunun içine biraz bal karıştırdığınızda düzenli olarak kullandığınızda cildinizdeki parlamayı fark edeceksiniz. Evinizde kolayca bulabileceğiniz domatesin biraz suyunu çıkararak bunu limon ile karıştırın ve yüzünüze sürün. Havuç suyu da cilde parlaklık vermek için uygulanan en etkili yöntemdir direkt olarak uygulayabilirsiniz. Aloe vera bitkisinin birçok rahatsızlığa iyi geldiği bilinmektedir. Burada da bu özelliğini bizlere gösteren bu bitkinin suyunu cildinize uyguladığınızda parlaklık vermesinin yanı sıra cildinizde bir renk değişikliği olduğunda da bunu düzenleyecektir.

Parlaklığı Arttırmanın Basit Yolları

Cildinizin pürüzsüz ve parlak görünmesinde en etkili yöntem yediklerinize dikkat etmenizden geçmektedir. Yağlı ve baharatlı yiyecekler cildinizin parlaklığını azaltırken yapısını da bozmaktadır. Bu nedenle öncelikle yeşil yapraklı sebzeler başta olmak üzere faydalı besinleri tercih etmeniz gerekmektedir. Her gün mutlaka yeşil çay içmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz. Cildin yüzeyinde biriken toksinler cildi mat gösterir. Bunlardan kurtulmak için de özellikle balık, kırmızı biber, karpuz gibi ürünler fazlaca tüketilmeli ve cilt parlaklığı arttırılmalıdır. Sağlıklı bir görünüm sizi psikolojik olarak da iyi hissettireceği için cildimize iyi bakmak bir anlamda kendimizi yenilememize de yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir