Açlık Krizini Önlemenin Kolay Yolu

Açlık Krizini Önlemenin Kolay Yolu

Belki sofradan daha çok yeni kalktınız ama yine kendinizi dolabın başında buluyorsanız açlık krizi yaşıyorsunuz demektir. Bunun nedeni de çoğu zaman doyurmayan gıdalar tüketmenizdir. Ya da az yemek yiyor ve doymadan kalkıyorsanız bu da hemen sonrasında acıkmanıza neden olacaktır. Bu duruma bir önlem almazsanız zamanla kilo almanıza neden olacaktır. Bu durumu önlemek için Kahvaltıyı kesinlikle atlamamalısınız. Bol Proteinli kahvaltınızı yaparak güne doyurucu bir şekilde başlayabilirsiniz. Ara öğünleri de geçiştirmeden en az günde 2 kez ara öğün yemelisiniz. Bunlar hafif atıştırmalıklar ya da meyve olabilir. Yeşil çay içmeyi bir alışkanlık haline getirin. Çünkü yeşil çay kan şekerinizi düzenleyecek ve açlık hissinizi bastıracaktır.

Ara Öğünleri Atlamayın

Aklınıza tatlı geldiği zamanlarda meyve yiyin. Meyvenin içindeki şeker size yeterli dengeyi sağlayacaktır. Ve tatlıdan çok daha yararlıdır. Bazı kuruyemişler size tokluk hissi verecektir. Özellikle fındık, ceviz, badem gibi kuruyemişleri yanınızdan ayırmayın ve arada bir yiyin böylece açlık hissetmeyecek ve açlık krizine de girmeyeceksiniz. Yulafın tokluk hissi veren bir besin olduğunu biliyorsunuzdur. Yoğurdun içine karıştırarak günde bir kase yemeniz açlık hissetmenizi önleyecektir. Her zaman karşımıza çıkan su burada da bizimle karşı karşıyadır. Açlık hissi ile pek bağdaştıramamış olabilirsiniz. Fakat vücut susuz kalınca bunu açlık olarak algılar ve eğer yeterli su içmezseniz sürekli yemek yeme isteğiniz gelir. Bunu önlemek için her gün düzenli olarak su tüketmelisiniz. Böylece açlık hissetmeyecek ve açlık krizlerine de girmeyeceksiniz. Kefirin diyet yapımında çok kullanıldığını ve tokluk hissi vererek kan şekerini de düzenlediğini biliyoruz.

Su Tüketimini İhmal Etmeyin

Günde bir bardak kefir içmenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz. Hem sağlıklı bir besin hem de sizi gereksiz atıştırmalıklardan koruyup tokluk hissi verecek bir besin olduğu için her gün mutlaka bir bardak kefir içmelisiniz. Yemek yerken sizi doyuracak gıdalar tüketmelisiniz. Tam olarak doymadan sofradan kalktığınızda kısa süre sonra yeniden acıkıyorsanız ve bu da kilo almanıza neden oluyor. Bu sorun ile karşılaşmamak için vermiş olduğumuz önerileri dikkate almanızda fayda var. Su içemeyen biri iseniz çeşitli meyveler ile suya farklı bir tat verebilirsiniz. Veya içine birkaç damla limon sıkarak da tadını değiştirerek daha keyifli bir şekilde tüketebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir