14 Şubat İçin Yemek Önerileri

14 Şubat İçin Yemek Önerileri

Sevgililer gününü birlikte geçireceğiniz için bugünü özel kılacak planlar yapmalısınız. Alacağınız hediyeden nerede geçireceğinize gittiğiniz yerde ne yiyeceğinize kadar planlı bir gün geçirirseniz hiçbir sorun yaşanmadan bu günü anlamlı ve özel kılabilirsiniz. Bazen dışarda geçirmek isterken bazen de evinizde sevgilinizle baş başa kalmak isteyebilirsiniz. İsteklerinizi netleştirip buna göre plan yapmaya şimdiden koyulun çünkü çok az zamanınız kaldı. Bu özel günde öncelikle sevgilinize ne hediye alacağınızı düşünün ve bize kalırsa hazır bir hediye almaktansa kendini özel hissedeceği kendi ellerinizle yapmış olduğunuz bir hediye verirseniz mutluluğu bir kat daha artacak ve kendini değerli hissedecektir.

Sevgilinizin Sevdiği Yemekleri Yapın

Eğer bu günü evde geçirmeyi planlıyorsanız sevgilinize romantik bir ortam hazırlamakla işe başlayabilirsiniz. Ortamın güzelliği emin olun gecenizi de güzelleştirecek. Sonrasında sevgilinizin sevdiği ama gecenin sonunda sizi rahatsız etmeyecek hafiflikte yemekler yapın. Size bazı tavsiyeler verelim. Çorba ile menüye başlayabilir ortaya fırında balık yapabilirsiniz. Hem mevsimi oluşu hem de fırında oluşu hafif olacak ve sizi rahatsız etmeyecektir. Salatanız mutlaka olmalı. Eğer bu günü daha da tatlı bir hale getirmek istiyorsanız sütlü bir tatlı yaparak gecenizi renklendirebilirsiniz. Menünün hafif olması ve sevgilinizin sevdiği yiyeceklerden oluşması tabi ki önemi olacaktır. Bunun dışında bu gün kendinize ayrı bir özen göstermeli ve eğer dışarıda bu günü geçirecekseniz şık bir kıyafet ile sevgilinizin gözünü kamaştırın. Parfüm konusunda da iddialı olabileceğiniz bir gün olduğunu hatırlatırım.

Hafif Yiyecekler Tercih Edin

Dışarıda geçirilecek bir sevgililer günü ise yine gideceğiniz restoranda yiyeceklerinize dikkat etmeli ağır yemekler tercih etmemeye özen göstermelisiniz. İçecek konusunda da bu gecede hafif içecekler tercih etmeli ve bu günü en güzel şekilde geçirmeye odaklanmalısınız. Senede bir kez yaşanan bu günü eşiniz ile de kutlayabilirsiniz. Hatta o zaman evinizde güzel bir ambiyans oluşturmak isteklerine hitap edebilmek sizin için de çok daha kolay olacaktır. Etrafı mum ışıkları ile süsleyebilir romantik bir müzik eşliğinde kendi ellerinizle hazırlamış olduğunuz yemekleri yerken sohbet edebilir yemek sonrasında dans edebilir ve bu günü sadece size özel bir şekilde kutlayarak anılarınıza bir yenisini daha ekleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir